Cirkev

Autor: Erik Valečko | 13.3.2014 o 21:09 | (upravené 13.3.2014 o 21:21) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  33x

Čo je to Cirkev? si klADIE OTáZkI KAžDý Z NáS, KTORý O TEJTO ORGANIZáCII (RESP. ORGANIZMU) Už NIEčO POčUL. Nie je však cirkev ako Cirkev Prečo? - Lebo je cirkev, ktorá je zriadená ľudskou vôľou (Kainova cirkev) a je Cirkev Kristova (al. Ábelova), ktorá je založená samotným Bohom Ježišom Kristom, ktorý nám zoslal Ducha Svätého v podobe plameňov a nových jazykov na Letnice pred vyše 2000 rokmi..

 

 

 

Po 18-ročnom trápení životom som prišiel na to, že Cirkev je pre mňa najlepšie a najkrajšie miesto na zemi a vo svete, pretože je tam život (Zoe).

Cirkev, (alebo spoločenstvo) je duchovná inštitúcia, kde sa stretávajú veriaci v jediného a pravého Boha Ježiša Krista z Nazaretu a uctievajú Ho v Duchu a v Pravde ( „Lebo aj Boh takýchto ctiteľov hľadá“.) - /Biblia/.

Cirkev je miesto, kam chodíme radi, cítime sa tam dobre, stretávame sa so súrodencami – bratmi a sestrami v Pánovi Ježišovi Kristovi, slúžime Mu, - skutkami (pomáhame si finančne, sýtime hladných, šatíme nahých, navštevujeme chorých, kriesime mŕtvych, navštevujeme siroty a vdovy, väzňov...) , Slovom (kázaným Božím Slovom z Biblie –väčšinou Roháčkov preklad), modlitbou (modlíme sa za chorých, ktorí sú uzdravení –ako povedal Ježiš „nemocných uzdravujte, démonov vyháňajte, malomocných očisťujte, mŕtvych krieste, zdarma ste prijali, zdarama dajte; chválou - radostnými piesňami duchovnými Bohu, uctievaním – vyššia forma chvál, službou potrieb a modlitbami za uzdravenie; staviame Boží dom( skrze zbierku a dary rôzneho druhu) /sme financovaní z vlastných zdrojov – desiatkov a obetí pozdvihnutia, milodarov a nie sme financovaní z daní občanov, len z dobrovoľných príspevkov napr. 2% z daní, / lebo v Biblii je napísané, že kto stavia Hospodinov Dom, toho dom buduje Hospodin. Zdieľame sa navzájom so svojimi pocitmi, zážitkami, skúsenosťami, hovoríme o práci, podnikaní, rodine, škole, športe, záľubách, vzťahoch, závislostiach, o zmysle života atď.

Cirkev ( grécky eklésia ) je miesto, kde chodíme radi. Stretávame sa tam na modlitbách, kde sa modlíme za nespasených , neobrátených ľudí, ktorí sú v diablovom kráľovstve a ešte nespoznali Pravdu (Ježiša), modlíme sa za uzdravenie ľudí – ich srdca (ducha), duše a tela a vyháňame démonov (zlých duchov).

Pôstime sa za duchovné zmeny v našom národe – Slovenskej republike, v našom meste, modlíme sa, prihovárame, primlúvame za všetkých ľudí, za kráľov (prezidentov) a ľudí vo vysokom postavení – politikov, lekárov, učiteľov, policajtov, vojakov, právnikov, sudcov, a pod.

Vonku sa otepľuje, čo nás pudí „zožať polia“ = vytrhnúť zo Satanovho kráľovstva ľudí do Božej rodiny (kráľovstva. ) Ježiš je Pán pánov a Kráľ kráľov a On prišiel na túto zem, aby spasil hriešnikov. Ja som bol niekedy medzi nimi.

Kde chcete byť Vy? Verím, že v Božom Kráľovstve, kde je požehnanie a pokoj Boží.

Ja chcem byť zasadený v Dome Hospodinovom a rásť tam, rozvíjať sa duchovne, duševne aj telesne a získavať zástupy ľudí pre Krista.

 

Chcete to aj Vy?

Tak povedzte: „Bože, som hriešnik.

Verím, že Ježiš Kristus je Boží Syn, ktorý zomrel na kríži za moje hriechy a neprávosti.

Verím, že bol ukrižovaný, zomrel a bol pochovaný, ale po troch dňoch Ho Boh vzkriesil mocou Ducha Svätého z mŕtvych.

Verím, že sedí po pravici Boha Otca Všemohúceho, kde sa práve teraz za mňa prihovára, aby som v neho uveril.

Pane Ježiši, prosím Ťa, odpusť mi všetky moje vedomé aj nevedomé hriechy, viny a neprávosti.

Očisti ma svojou Svätou krvou od všetkých mojich hriechov – nahlas mu ich vyznaj; a prijmi ma za svoje dieťa.

Ja Ťa teraz prijímam do svojho srdca ako svojho osobného Pána a Spasiteľa.

Amen (to znamená „Nech sa tak stane“ al. „tak je“)

 

Poznámka autora: Ak máte nejaké otázky, na ktoré neviete odpovede, alebo sa potrebujete porozprávať, kľudne mi napíšte na môj e-mail: valecko.erik@gmail.com alebo zavolajte na +421 949 170 893, prípadne navštívte naše webové stránky http://www.domviery.sk – Cirkev Kresťanské spoločenstvo Poprad

Karpatská 17 (oproti Bille)

058 01 Poprad

Budem sa tešiť na Vaše otázky a čo budem vedieť, zodpoviem.

 

S Bohom J

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Exminister Janušek, ktorého súdia za nástenku, dohliada v Žiline na transparentnosť

Hlavní aktéri nástenkového tendra dnes žijú bežným životom. Napriek obžalobe a hrozbe dlhoročného trestu má byť jeden z nich prvkom verejnej kontroly.

KOMENTÁRE

Pozrite, čo sa stalo na Slovensku, hromží Trump pred kamerami

Preceňovanie utečeneckej témy odpútava pozornosť od úplatkov.

TECH

NASA oznámila obrovský objav, prečo sú vedci takí nadšení

Veď je to „len“ ďalšia hviezdna sústava.


Už ste čítali?