biblia - 3. kapitola evanjelia podľa svätého matúša

Autor: Erik Valečko | 10.4.2014 o 12:57 | (upravené 10.4.2014 o 13:11) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  47x

Dobrý deň prajem, vážení blogeri, dnes pokračovanie Evanjelia pdľa Svätého Matúša a to tretia kapitola. Užite si to. Každý deň budem pridávať po jednej kapitole a tak sa chcem s Vami zdieľať o nádherné Božie Slovo - Bibliu.

EVANJELIUM PODĽA SVÄTÉHO MATÚŠA

 

3. kapitola

 

Vystúpenie Jána Krstiteľa.

1V tých dňoch prišiel Ján Krstiteľ a kázal na Judskej púšti 2a hovoril: Čiňte pokánie! Lebo sa priblížilo nebeské kráľovstvo. 3Lebo toto je ten predpovedaný skrze proroka Izaiáša, ktorý povedal: Hlas volajúceho na púšti: Prihotovte cestu Pánovu, čiňte priame jeho chodníky! 4A ten istý Ján mal svoj odev z veľblúdej srsti a kožený opasok okolo svojich bedier, a jeho pokrmom boly kobylky a poľný med. 5Vtedy vychádzal k nemu Jeruzalem i celé Judsko a celé okolie jordánske, 6a krstení boli od neho v rieke Jordáne vyznávajúc svoje hriechy. 7A keď videl i mnoho farizejov a sadúceov, že idú k jeho krstu, povedal im: Vreteničie plemä, ktože vám ukázal, aby ste utiekli budúcemu hnevu? 8Neste tedy ovocie, hodné pokánia, 9a nedomnievajte sa, že môžete v sebe hovoriť: Veď otca máme Abraháma! Lebo vám hovorím, že Bôh môže z týchto kameňov vzbudiť Abrahámovi deti. 10A už aj je sekera priložená na koreň stromov; každý tedy strom, ktorý nenesie dobrého ovocia, sa vytína a hádže na oheň. 11Ja vás krstím vodou na pokánie; ale ten ktorý prichádza po mne, je mocnejší ako ja, ktorého obuv nosiť nie som hoden - ten vás bude krstiť Svätým Duchom a ohňom, 12ktorý má svoju vejačku vo svojej ruke a prečistí svoje humno a shromaždí svoju pšenicu do sypárne, ale plevy bude páliť neuhasiteľným ohňom.

Ježiš pokrstený od Jána.

13Vtedy prišiel Ježiš od Galilee k Jordánu, k Jánovi, aby bol pokrstený od neho. 14Ale Ján mu veľmi bránil a hovoril: Mne je treba, aby som bol pokrstený od teba, a ty ideš ku mne? 15Ale Ježiš odpovedal a riekol mu: Nechaj teraz, lebo tak nám sluší, aby sme naplnili všetku spravedlivosť. Vtedy ho nechal. 16A keď bol Ježiš pokrstený, hneď vystúpil z vody, a hľa, otvorily sa mu nebesia, a videl Ducha Božieho, ktorý sostupoval akoby holubica a prichádzal na neho. 17A hľa, bolo počuť hlas z nebies, ktorý hovoril: Toto je ten môj milovaný Syn, v ktorom sa mi zaľúbilo.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?