KNIHA KAZATEĽ

Autor: Erik Valečko | 13.4.2014 o 18:40 | (upravené 8.5.2014 o 18:42) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  53x

Pozdravujem všetkých blogerov na portáli SME. Po Veľkonočných sviatkoch, ktoré som strávil v kruhu svojej rodiny, sa opäť vraciam na blog a chcem sa s vami všetkými podeliť o nádherné Božie  Slovo - (Bibliu - tie, ony knihy) Tentokrát však preskakujem trocha dozadu z Novej zmluvy, respektíve evanjelia - DOBREJ , RADOSTNEJ SPRÁVY.., do Zmluvy Starej, ktorá je TIEŇOM BUDÚCICH VECÍ. Zdieľam s Vami , vážení čitatelia Kráľovskú Knihu Kazateľovu, Kráľa Šalamúna nad Izraelom.   Verím, že si to celé prečítate, zareagujete pozitívne a likenete, či prezdieľate aj ďalej.   Prajem Vám všetkým príjemný čas a zážitok z čítania prvej kapitoly Knihy KAZATEĽ.   Takže zatiaľ.. :)   Váš v Kristu, Erik Valečko     web:www.kmmaranata.sk   e-mail valecko.erik@gmail.com Shalom (Pokoj)

Kniha Kazateľova
Záložky
1 Slová kazateľa, syna Dávidovho, kráľa v Jeruzaleme.   2 Márnosť márností, riekol kazateľ; márnosť márností a všetko márnosť.   3 Aký užitok má človek zo všetkej svojej trudnej práce, ktorou sa trudí pod slnkom?   4 Pokolenie ide, a pokolenie prijde, a zem stojí na veky.   5 A slnko vychádza a slnko zachádza a chvatom spiecha k svojemu miestu, kde zase vychádza.   6 Ide k poludniu a obracia sa k polnoci; obracajúc sa hneď sem hneď ta, tak ide ta vietor, a na svojich okruhoch zase sa navracia vietor.   7 Všetky rieky tečú do mora, a more nie je preplnené; na to miesto, z ktorého tečú rieky, ta sa zase navracujú, aby zase tiekly.   8 Všetky veci sú plné trudu; nemohol by to človek vypovedať; oko sa nenasýti hľadenia, a ucho sa nenaplní počúvaním.   9 Čo bolo, to i bude, a čo sa dialo, to sa i bude diať, ani nieto ničoho nového pod slnkom.   10 Ak i je nejaká vec, o ktorej niekto povie: Pozri, toto je nové, už to bolo dávno za vekov, ktoré boly pred nami.   11 Nieto pamäti predošlým pokoleniam, ani budúcim, ktoré povstanú, nebude pamäti u tých, ktorí povstanú potom.
Kráľova skúsenosť
12 Ja, kazateľ, som bol kráľom nad Izraelom v Jeruzaleme   13 a priložil som svoje srdce k tomu, aby som hľadal a zkúmal v múdrosti všetko, čo sa deje pod nebom. Je to trudné zamestnanie, ktoré dal Bôh synom človeka, aby sa ním trápili.   14 Videl som všetky skutky, ktoré sa dejú pod slnkom, a hľa, všetko je márnosť a honba po vetre.   15 To, čo je krivé, nedá sa narovnať, a nedostatok sa nedá vypočítať.   16 Hovoril som so svojím srdcom a riekol som: Hľa, nadobudol som veľkej a vše väčšej múdrosti nad všetkých, ktorí boli predo mnou nad Jeruzalemom, a moje srdce videlo mnoho múdrosti a vedomosti,   17 preto som priložil svoje srdce poznať múdrosť a poznať nerozum a bláznovstvo, ale som poznal, že aj to je shon po vetre;   18 lebo kde je mnoho múdrosti, tam i mnoho hnevu, a ten, kto rozmnožuje vedomosť, rozmnožuje bolesť.

Blahoslavený ten, kto nechodí podľa rady bezbožných, nestojí na ceste hriešnikov, nesedáva v kruhu posmešníkov, ale záľubu má v zákone Hospodina, o jeho zákone rozjíma dňom i nocou.

Ž 1,1-2


Roháčkova Biblia v koži
Biblia v preklade profesora Roháčka v koži v dvoch formátoch viac...
Slovenská ekumenická Biblia s krížovými odkazmi
Slovenská ekumenická Biblia s krížovými odkazmi viac...
Prvá slovenská študijná Biblia
Prvá slovenská študijná Biblia viac...
Adresa:
Slovenská biblická spoločnosť,
Mlynská 43,
P.O.Box 4,
974 09 Banská Bystrica 9
Kontakt:
048/413 41 91048/413 41 91048/413 41 91;413 41 91    
office@biblickaspolocnost.sk
Otváracie hodiny:
Po- Štv: 8:00 - 16:30
Pi: 8:00 - 16:00
Návštev celkom od 1.10.2013: 142461   dnes: 255
I
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Exminister Janušek, ktorého súdia za nástenku, dohliada v Žiline na transparentnosť

Hlavní aktéri nástenkového tendra dnes žijú bežným životom. Napriek obžalobe a hrozbe dlhoročného trestu má byť jeden z nich prvkom verejnej kontroly.

KOMENTÁRE

Pozrite, čo sa stalo na Slovensku, hromží Trump pred kamerami

Preceňovanie utečeneckej témy odpútava pozornosť od úplatkov.

TECH

NASA oznámila obrovský objav, prečo sú vedci takí nadšení

Veď je to „len“ ďalšia hviezdna sústava.


Už ste čítali?