KNIHA KAZATEĽ

Autor: Erik Valečko | 13.4.2014 o 18:40 | (upravené 8.5.2014 o 18:42) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  58x

Pozdravujem všetkých blogerov na portáli SME. Po Veľkonočných sviatkoch, ktoré som strávil v kruhu svojej rodiny, sa opäť vraciam na blog a chcem sa s vami všetkými podeliť o nádherné Božie  Slovo - (Bibliu - tie, ony knihy) Tentokrát však preskakujem trocha dozadu z Novej zmluvy, respektíve evanjelia - DOBREJ , RADOSTNEJ SPRÁVY.., do Zmluvy Starej, ktorá je TIEŇOM BUDÚCICH VECÍ. Zdieľam s Vami , vážení čitatelia Kráľovskú Knihu Kazateľovu, Kráľa Šalamúna nad Izraelom.   Verím, že si to celé prečítate, zareagujete pozitívne a likenete, či prezdieľate aj ďalej.   Prajem Vám všetkým príjemný čas a zážitok z čítania prvej kapitoly Knihy KAZATEĽ.   Takže zatiaľ.. :)   Váš v Kristu, Erik Valečko     web:www.kmmaranata.sk   e-mail valecko.erik@gmail.com Shalom (Pokoj)

Kniha Kazateľova
Záložky
1 Slová kazateľa, syna Dávidovho, kráľa v Jeruzaleme.   2 Márnosť márností, riekol kazateľ; márnosť márností a všetko márnosť.   3 Aký užitok má človek zo všetkej svojej trudnej práce, ktorou sa trudí pod slnkom?   4 Pokolenie ide, a pokolenie prijde, a zem stojí na veky.   5 A slnko vychádza a slnko zachádza a chvatom spiecha k svojemu miestu, kde zase vychádza.   6 Ide k poludniu a obracia sa k polnoci; obracajúc sa hneď sem hneď ta, tak ide ta vietor, a na svojich okruhoch zase sa navracia vietor.   7 Všetky rieky tečú do mora, a more nie je preplnené; na to miesto, z ktorého tečú rieky, ta sa zase navracujú, aby zase tiekly.   8 Všetky veci sú plné trudu; nemohol by to človek vypovedať; oko sa nenasýti hľadenia, a ucho sa nenaplní počúvaním.   9 Čo bolo, to i bude, a čo sa dialo, to sa i bude diať, ani nieto ničoho nového pod slnkom.   10 Ak i je nejaká vec, o ktorej niekto povie: Pozri, toto je nové, už to bolo dávno za vekov, ktoré boly pred nami.   11 Nieto pamäti predošlým pokoleniam, ani budúcim, ktoré povstanú, nebude pamäti u tých, ktorí povstanú potom.
Kráľova skúsenosť
12 Ja, kazateľ, som bol kráľom nad Izraelom v Jeruzaleme   13 a priložil som svoje srdce k tomu, aby som hľadal a zkúmal v múdrosti všetko, čo sa deje pod nebom. Je to trudné zamestnanie, ktoré dal Bôh synom človeka, aby sa ním trápili.   14 Videl som všetky skutky, ktoré sa dejú pod slnkom, a hľa, všetko je márnosť a honba po vetre.   15 To, čo je krivé, nedá sa narovnať, a nedostatok sa nedá vypočítať.   16 Hovoril som so svojím srdcom a riekol som: Hľa, nadobudol som veľkej a vše väčšej múdrosti nad všetkých, ktorí boli predo mnou nad Jeruzalemom, a moje srdce videlo mnoho múdrosti a vedomosti,   17 preto som priložil svoje srdce poznať múdrosť a poznať nerozum a bláznovstvo, ale som poznal, že aj to je shon po vetre;   18 lebo kde je mnoho múdrosti, tam i mnoho hnevu, a ten, kto rozmnožuje vedomosť, rozmnožuje bolesť.

Blahoslavený ten, kto nechodí podľa rady bezbožných, nestojí na ceste hriešnikov, nesedáva v kruhu posmešníkov, ale záľubu má v zákone Hospodina, o jeho zákone rozjíma dňom i nocou.

Ž 1,1-2


Roháčkova Biblia v koži
Biblia v preklade profesora Roháčka v koži v dvoch formátoch viac...
Slovenská ekumenická Biblia s krížovými odkazmi
Slovenská ekumenická Biblia s krížovými odkazmi viac...
Prvá slovenská študijná Biblia
Prvá slovenská študijná Biblia viac...
Adresa:
Slovenská biblická spoločnosť,
Mlynská 43,
P.O.Box 4,
974 09 Banská Bystrica 9
Kontakt:
048/413 41 91048/413 41 91048/413 41 91;413 41 91    
office@biblickaspolocnost.sk
Otváracie hodiny:
Po- Štv: 8:00 - 16:30
Pi: 8:00 - 16:00
Návštev celkom od 1.10.2013: 142461   dnes: 255
I
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?